Baekeland onderzoeksproject: breaking the atopic dermatitis cycle

Atopische dermatitis, ook atopisch eczeem genoemd, is een chronische ontstekingsziekte van de huid die voorkomt bij ongeveer 20% van de kinderen en 3% van de volwassenen in Westerse landen. De symptomen zijn vooral jeuk, een rode en droge huid en komen voor in periodes van opflakkeringen.

1 min leestijd

Baekeland onderzoeksproject: breaking the atopic dermatitis cycle

Studie van het huidmicrobioom en het potentieel van topicale probiotica bij atopische dermatitis

Atopische dermatitis start meestal vroeg tijdens de kindertijd en is vaak het eerste ziektebeeld in de zogenaamde ‘atopic march’, een term die duidt op het achtereenvolgens ontwikkelen van atopisch eczeem, hooikoorts en astma. De oorzaken van atopische dermatitis zijn heel complex, de verschijning en het verloop van de ziekte worden beïnvloed door zowel genetische en immunologische mechanismen als omgevingsfactoren. Daarnaast wordt er bij deze personen vaak ook een verandering in het huidmicrobioom waargenomen, wat kan bijdragen tot het verergeren van de symptomen.

De nood aan nieuwe, doeltreffende behandelingen

De huidige therapieën werken vaak niet voldoende of geven aanzienlijke nevenwerkingen. Daarom zijn er dringend alternatieve behandelingen nodig. Dit project is gericht op het exploreren van het huidmicrobioom bij atopische dermatitis en de toepassing hiervan ter ontwikkeling van een nieuw, probiotisch product. Gebaseerd op het onderzoek van Prof. Lebeer tonen probiotische bacteriën een groot potentieel voor de behandeling van atopische dermatitis. Eerdere experimenten toonden dat lactobacillen in competitie kunnen gaan met huidpathogenen zoals staphylococcen. Maar vooraleer als therapie voor te kunnen stellen, is er meer diepgaand onderzoek nodig. Op deze manier willen we met een doeltreffende probiotische therapie een duurzame oplossing aanbieden, en een grote groep kinderen en volwassenen verlossen van hun jeuk, droge huid en slapeloze nachten.

Deel dit artikel:
Eczeem & gevoelige huid

Découvrez-le ATO-gamma

Rust voor een huid die snel reageert. Van wasgel tot herstellende crème: het ATO-gamma kalmeert, hydrateert en versterkt de huidbarrière, zonder parfum. Verkrijgbaar bij jouw apotheek.
Probiotica
Behandel
50 ml

ATO Probiotic Repair Crème

  • Kalmeert, verzacht en zorgt voor langdurige hydratatie.
  • Levende lactobacillen voor actief herstel van het microbioom.

€ 36,99

Prebiotica
Reinig
200 ml

ATO Prebiotic Nourishing Oil Wasgel

  • Verrijkt met 100% natuurlijke, rijke oliën om de huid diep te voeden.
  • Zachte reinigingsgel met verzachtende olie voor geïrriteerde en jeukende huid.

€ 19,99

Prebiotica
Reinig
200 ml

ATO Prebiotic Wasgel

  • Herstellende reinigingsgel die verzacht en hydrateert
  • Met prebiotica die het huidmicrobioom versterken

€ 19,99

Postbiotica
Bescherm
50 ml

ATO Postbiotic Hydra Gezichtscrème

  • Microbioomveilige gezichtscrème
  • Milde ingrediënten die zorgen voor een langdurige hydratatie

€ 24,99

Prebiotica
Postbiotica
Behandel Reinig
Bundel

ATO Protect Therapy

  • Bevat ATO Prebiotic wasgel en ATO Postbiotic Hydra body cream
  • Pre- en postbiotica om de huid te hydrateren en het huidmicrobioom te beschermen
  • Verzacht, maakt zacht en biedt langdurige hydratatie

€ 34,99

Prebiotica
Probiotica
Behandel Reinig
Bundel

ATO Repair Therapy

  • Bevat ATO Prebiotic nourishing Oil washgel en ATO Probiotic repair cream
  • Verzacht, maakt zacht en biedt langdurige hydratatie
  • Levende lactobacillen voor actieve herstel van het microbioom

€ 49,99

Postbiotica
Bescherm
200 ml

ATO Postbiotic Hydra Lichaamscrème

  • Verzacht, maakt zacht en biedt langdurige hydratatie
  • Verrijkt met postbiotica, haver, sheaboter en allantoïne

€ 19,99

Vous voulez en savoir plus sur votre peau ?

Recevez des e-mails sur le microbiome cutané : des recherches que nous traduisons en conseils pratiques, des réponses aux questions fréquemment posées et des actualités sur nos produits.